מיקל ארטטה הרהר בשאלה לשבריר שנייה, ואז הגיב. האם הוא היה בקשר השבוע עם פפ גווארדיולה כדי לדון בהפסקת המירוץ לתואר הפרמיירליג ביום ראשון? "לא, לא," באה התשובה הנחרצת.

מנג'ר חולצת כדורגל של Arsenal נשאר ביחסים טובים עם עמיתו במנצ'סטר סיטי, שנתן לו את ההזדמנות הראשונה שלו באימון עוד ב-2016, כשארטטה דחה את ההצעות להרוויח את הפסים שלו באקדמיה של ארסנל תחת ארסן ונגר או להתחבר לחברו הוותיק מאוריסיו פוצ'טינו בטוטנהאם. . אבל, אל תטעו, כששני הספרדים סוף סוף משיגים טלפון אחרי העונה - כפי שהפכה למסורת מאז חזרתו של ארטטה לנהל את ארסנל ב-2019 - ארטטה מעדיף לא לסיים שוב במקום השני. "דיברנו בטלפון, נורמלי מאוד, אבל זה לא ניתוח", אמר על השיחה האחרונה שלהם בשנה שעברה. "אנחנו מדברים על דברים אחרים."

בראיון ל-BBC לציון הענקת המסדר המלכותי היוקרתי של איזבלה הקתולית ממלך ספרד השבוע, דיבר ארטטה על "הכימיה הבלתי ייאמן" שהיה לו עם גווארדיולה "ולא רק בצד הכדורגל".
"אנשים היו מדברים על הצד הטקטי, אבל הוא היה ברמה האנושית", אמר. "פשוט הסתכלת עליו, פשוט צוחקת ומתחברת, ואז היה קשר עין. המשמעות של קשר עין זה הייתה ברורה ממה שעלינו לעשות או מה שחשבנו באותו הרגע. היה לנו מזל גדול".

אחרי עונה שבה קבוצה צעירה של ארסנל לקחה את המירוץ לתואר ליום האחרון, זה לא יהיה מפתיע אם שניהם ירצו להתנתק לכמה שבועות. עם זאת, זו אולי מורשת של חוסר הרחמים שלמד ארטטה במהלך שלוש שנים כעוזרו של גווארדיולה, שלא סביר שהוא יבלה זמן רב ברחמים על עצמו אם המנהל לשעבר שלו דיוויד מויס וווסטהאם לא יצליחו לעשות טובה לארסנל על ידי תיקו או מכות. עִיר.

ליברפול חזרה מהאכזבה של צבירת 97 נקודות וסגניתה של סיטי ב-2019 על ידי הפיכתה לאלופה בפעם הראשונה מזה 30 שנה בעונה שלאחר מכן. ארטטה, שנשאל אם ארסנל יכולה לקחת השראה מכך, אמר: "כמו בכל ספורט, אתה רוצה לנצח. אם לא, בסדר, מה אתה יכול לשפר כדי להיות טוב יותר ולנסות שוב? ולהיות חסר רחמים עם ההערכה הזו ולנסות להיות טוב יותר".

חולצת כדורגל

 

ארטטה צפה במשחק של טוטנהאם נגד סיטי ביום שלישי בביתו עם משפחתו ואמר שזו הייתה חוויה רגשית שמסתכמת ב"כמעט לשחק את המשחק עם" ספרס. אבל הוא התעקש שלמרות רגע ההזזה שבו הבן של טוטנהאם החמיץ הזדמנות פז להשוות ולתת לארסנל את היתרון, אפילו היותו בעמדה הזו הראתה את ההתקדמות שקבוצתו עשתה מאז ויתרה על יתרון התואר לסיטי באפריל האחרון.

"אם הייתי צריך לבחור שחקן בליגת העל לאותו רגע, זה כנראה היה הוא", אמר על סון. "הילדים שלי התרוצצו סביב השולחן והלכו ככה [מכניס את ראשו לידיים]. אתה יכול לדמיין. זה גם קסם, לקבל את ההזדמנות לחיות את זה, ליד המשפחה שלך וליד הקולגות שלך. להיות חלק מזה. אל תשכח ש[מירוץ האליפות בעונה שעברה] נעשה כשבעה או שמונה או 10 משחקים לסיום".

ארטטה הוסיף: "כשזה נהיה ממש צמוד וכשזה נהיה רגשי, ברגש הזה הרבה דברים יכולים לקרות כשמשחקים הופכים לכאוטיים. קורים דברים שבדרך כלל לא קורים ובתוך הכאוס הזה, הקסם יכול לקרות גם כן. ראינו את זה הרבה מאוד פעמים. אני חושב שהקסם כבר קורה כי זה מה שכולם רוצים. כל אוהד כדורגל, כל אוהד, רוצה לחיות את זה ושזה יגיע למשחק האחרון, לרגע האחרון בליגת העל ברמה הזו. זו הליגה הכי יפה בעולם ללא ספק ויש לך שתי קבוצות ובנוסף לזה יש לך קבוצות אחרות שנלחמות על דברים אחרים. זה מה שאנחנו רוצים ולמה זו הליגה התחרותית ביותר בעולם".

ארטטה חווה איך זה לזכות בתואר פרמייר ליג ביום האחרון לאחר שהיה על הספסל לצד גווארדיולה על הניצחון של סיטי 4-1 על ברייטון ב-2019, לאחר שזכה בה גם בעונה הקודמת. הוא דיבר בחיבה על הזיכרונות האלה לפני הדייט עם הגורל מול אברטון באמירויות ביום ראשון, אם כי לא היה מסתיר את התחושה שהפעם יהיה טעם מתוק הרבה יותר אם חולצת כדורגל לילדים של Arsenal תערער את הסיכויים.

"זה רגע גדול וזה הבלתי צפוי - זה כמו סם", אמר ארטטה. "אתה שם ואתה עדיין צריך להרוויח את זה ואתה כל כך רוצה את זה ויש הרבה גורמים שיכולים לשנות דברים מהר מאוד אבל כשאתה עושה את זה זה פנומנלי. זה בטוח יהיה אחד הימים הטובים בחיי בפן הספורטיבי. זה היה חלום גדול שלא הצלחתי לעשות כשחקן והיה לי עוד אחד כמנהל. אם אני יכול לעשות את זה ועם האנשים שעובדים כאן כל יום, זה יהיה יום אחד".